Adaptacje projektów gotowych

 

Każdy projekt katalogowy wymaga adaptacji do działki inwestora. Trzeba do takiego projektu przygotować plan zagospodarowania z opisem, gdzie jest określone jak budynek będzie usytuowany na terenie posesji.

 

Często też do projektów gotowych wprowadza się zmiany. Można je podzielić na 'małe/nieistotne' - przesunięcia ścianek działowych, zmiana kolorystyki oraz 'duże/istotne' - ingerujące w konstrukcję obiektu. Często jeśli zmiany są zasadnicze, wykonuje się nowy projekt od podstaw, gdyż jest to bardziej racjonalne.

 

Zmiany w projekcie trzeba też wprowadzać ze względu na ustalenia 'nowych' warunków technicznych, na przykład dotyczących współczynników przenikana ciepła dla przegród lub wymaganej wartości wskaźnika EP dla budynkuów, gdzie projekty przygotowane kilka lat wcześniej przed wprowadzeniem nowych przepisów, mogą wymagać aktualizacji.

 

Koszt podstawowej adaptacji projektu z 'małymi/nieistotnymi' zmianami, budynku mieszkalnego jednorodzinnego to kwota około 2000 PLN brutto. W przypadku głębszej ingerencji w projekt - cena do negocjacji.